Typ objektu: Rodinný dům

Lokalita: Šumperk

Rozsah: 120 m2

Podlahová krytina: Expona Domestic

Často se setkávám se smutnou skutečností. 

Většina firem Vám provede anhydritové podlahy, ale málo firem ví jak správně anhydrit zbavit vrchního šlemu. Pokud se tento šlem zavčasu nezbrousí, vytvoří se vám velmi tvrdý povrch, který se dá vybrousit pouze už diamantovým kotoučem. Nejenom, že Vás to bude stát víc, ale zároveň vám po celou dobu tento šlem brání k dostání vlhkosti z podkladu. Pokud se šlem odstraní zavčasu, celý anhydrit se otevře a začne dýchat a správně vysychat. Zároveň se setkávám s tím, že firmy přijedou, vybrousí v uvozovkách šlem, ale stále tam je. Jako správně vybroušený šlem se považuje to, že se dostanete na plnivo (písek) anhydritu. Pokud šlem není zcela vybroušen hrozí i do budoucna, že se časem může šlem uvolnit od anhydritu a tím poškodit celou podlahu.

Během této zakázky mi volal zákazník, že má vylitý anhydrit už tři měsíce, a žádný podlahář mu nechce položit vinylovou podlahu z důvodu vlhkosti. Po mém příjezdu jsem zjistil, že anhydrit doposud není vybroušen. Po přiložení vlhkoměru vlhkoměr ukazoval skutečně hodnotu 1,5 CM anhydritu a teplota v místnosti přesahovala 28 stupňů. Se zákazníkem jsem se domluvil, že zajedu pro diamantovou brusku a uděláme zkušební výbrusy s tím, že mu garantuji, že po vybroušení za 24 hodin rapidně tato hodnota v místě výbrusů klesne. A skutečně po vybroušení za 24 hodin ukazoval vlhkoměr hodnotu 0,5 CM. Po tomto jsme se domluvili se zákazníkem, že se provede kompletní vybroušení diamantovou bruskou celého RD a tím otevření celého anhydritu plus se dovezou vysoušeče, který budou pohlcovat vlhkost. Po vybroušení jsme čekaly 4 dny než jsme se dostaly na hodnotu 0,3 CM. Jen pro představu 7 dní před tím měla hodnotu 1,5 CM nyní je hodnota 0,3 CM. Provedli jsme penetraci a vyrovnávací stěrku. Po pěti dnech od vylití se nivelační stěrka zbrousila, provedla se penetrace podkladu a začala pokládka vinylové lepené podlahy. Vše dopadlo tak jak mělo. 

Doporučuji všem než vyberete firmu, která vám realizuje anhydrit, aby jste si zjistili, zda provádí i broušení anhydritu, a zda toto broušení provádí opravdu až na plnivo tak jak to má správně být. Ušetříte si tím do budoucna peníze a čas.

Michael Lána

BYT&BYT s. r. o.

Dodání a realizace:

  • Broušení anhydritu
  • Vyrovnání podkladu
  • Podlahové krytiny