Mezery mezi dílci vinylové podlahy

22.09.2017

Vinylové podlahy jsou oblíbeným podlahovým materiálem. Lidé je bez jakéhokoliv rozmyslu aplikují v podstatě ve všech typech nemovitostí. Vyhledávané jsou vinylové dílce, které lze lepit celoplošně, ale také skládat prostřednictvím praktických zámků.

Některé majitele čas od času zaskočí viditelná mezera mezi jednotlivými prvky. To samozřejmě ihned řeší s prodejcem, popřípadě realizátorem takové podlahy. Jenže, opravdu za takové věci může prodejce? Stačí si přečíst informace, jež jsou součástí vinylových podlah, a během velice krátkého času dojdete k jinému názoru.

Vinylové dílce s rozměrovou stálostí

Každý výrobce moc dobře ví, z jakého materiálu vinylovou podlahu produkuje. A protože jde ve většině případů o PVC, musí se počítat s typickými vlastnostmi takové podlahové krytiny. Tou je například roztažnost při vyšších výkyvech teplot v interiéru. A právě ty mohou způsobovat tvorbu nenápadných a v některých případech bohužel i dosti viditelných mezer mezi vinylovými dílci.

Není se proto čemu divit, že výrobci v informačních letácích jasně uvádí, že ta či ona modelová řada vinylové podlahy má rozměrovou stálost například 0,2 %. Na první pohled celkem nic neříkající a hlavně velice malé číslo. Pakliže jej však spojíte s jednometrovým dílem vinylu, může se jednat o mezeru v toleranci až 2 milimetry.

A taková rozměrová stálost je jednoduše v normě, což značí už samotný popis výrobce. Na druhou stranu je pravdou, že tyto údaje nejsou za každou cenu prezentovány zákazníkovi, popřípadě vznikají tvorbou malého a nenápadného textu pod čarou. Žádný prodejce se přece nechce připravit o potenciálního zákazníka.

Důraz kladený na kvalitu podlahy a její pokládku

Chcete-li vznikající mezery mezi vinylovými dílci minimalizovat, rádi vám poradíme s volbou špičkové vinylové podlahy s téměř dokonalými vlastnostmi. Zároveň provedeme i pokládku vinylové podlahy za těch správných podmínek, díky čemuž se také vyvarujete vzniku nežádoucích mezer.

Vinyl musíte zkrátka brát se všemi jeho přednostmi a pomyslnými negativy, které mohou někteří spatřovat ve vznikajících mezerách.