Kobercové lišty dodají místnosti na ucelenosti

10.11.2017

Pokud rozložíte v místnosti koberec, zjistíte, že mu něco chybí. A je tomu opravdu tak. Jsou to kobercové lišty, které ve výsledném dojmu tvoří v podstatě polovinu úspěchu. Pojďme se tedy zaměřit na to, jak taková kobercová lišta vypadá, co od ní očekávat a jak ji aplikovat.

Lišty ke kobercům všeho druhu

Lišta ke koberci je doplňkem, který můžete vidět u libovolného typu podlah. Mnozí si myslí, že právě u koberců není třeba jejich aplikace. Opak je však pravdou. Právě kompletní olištování místnosti změní celkový vzhled podlahy a povznese položený podlahový materiál na daleko vyšší úroveň.

Pod pojmem kobercové lišty si můžete představit malý soklík o výšce zhruba pět centimetrů. Jeho výrobním materiálem je buď dřevo nebo plast. Narazit lze na nejrůznější imitace vzhledů, popřípadě využijete stejný vzor koberce. Ten vypadá pravděpodobně nejvěrohodněji.

Naprostou samozřejmostí jsou i zakončovací lišky na koberce či univerzální přechodové lišty na koberce. Vybírat si můžete doplňky pro libovolnou část takového materiálu. Díky lištám docílíte toho, že žádné zakončení koberce nebudete vyčnívat.

Kobercová lišta není jenom o vzhledu, ale také o praktičnosti. Minimálně v tom, že schováte mnohdy i nerovně uříznuté strany koberců.

Jak se aplikují kobercové lišty?

V tomto směru máte rozhodně na výběr. Nejčastěji narazíte na dvojí dělení.

  • Lišta ke kobercům montovaná
  • Lišta ke kobercům samolepící

Některé modely je zapotřebí přivrtat do zdi a následně nacvaknout. Samolepící řešení může být o něco jednoduší. V jeho případě lze dokonce nalepit na stěny části stejně barevného koberce, což působí celistvým a opticky zajímavým dojmem. Výjimkou bezpochyby nejsou ani speciální rohy, ať už ty vnitřní nebo venkovní.

Využívejte kobercové lišty, které nepředstavují výraznější investici a přinesou mnohem lepší vzhled.