Jak položit plovoucí podlahu?

03.10.2017

Jak položit plovoucí podlahu? Tak přesně nad touto otázkou se zamýšlí většina lidí, protože plovoucí podlahy jsou jedním z nejvyužívanějších podlahových materiálů. Samotný proces položení nemusí být ve výsledku ničím složitým, záleží pouze na tom, jak jste zruční a trpěliví. V každém případě vás čeká několik jasně daných procesů.

  • Příprava podkladního povrchu
  • Realizace pokládky
  • Dokončovací práce

Jak položit plovoucí podlahu krok za krokem?

Na počátku všeho si pohlídejte rovinatost povrchu. Ta je u plovoucí podlahy velice důležitá. Jestliže strháváte starou podlahu a vznikají vám jakékoliv nerovnosti, raději obětujte minimální výdaj v podobě penetrace a stěrky a vše důkladně srovnejte. Vyvarujete se v budoucnu nežádoucím obtížím.

V mnohém vám možná napoví také "jak položit plovoucí podlahu - video". Návod prozrazující vše důležité.

Následuje samotná pokládka. Ta by měla započít od stěny směrem ke dveřím, popřípadě k oknům. A to kolmo. Základem je začít jednotlivé lamely spojovat kratší stranou k sobě. První řadu si důkladně zafixujte, u těch dalších to již nebude zapotřebí. Díky zámkovému systému by měla jedna lamela zapadnout k té druhé. Na konci zařízněte poslední dílce.

Vyvarujte se pokládání plovoucí podlahy těsně ke stěně. Dodržujte minimální dilatační spáru 1 - 1,5 centimetru, čímž zamezíte jakékoliv deformaci podlahy při teplotním roztahování a smršťování.

Lišty dotvoří podlahu jako celek

Výše uvedené řádky vám do jisté míry odpoví na otázku, jak položit plovoucí podlahu. Abychom však byli opravdu důslední, zmíníme se ještě o aplikování přechodových a obvodových lišt. Ty nejenomže schovají jakékoliv řezy, ale podlaha bude následně působit mnohem celistvějším a propracovanějším dojmem.

A pokud byste se náhodou nechtěli trápit s otázkou, jak položit plovoucí podlahu, využijte našich profesionálních služeb od A až do Z.