Anhydrit a jeho výhody

20.09.2017

Samonivelační anhydritové podlahy se řadí k oblíbeným materiálům, na něž může přijít libovolný typ podlahové krytiny. Speciální lité potěry, které již delší dobu nahrazují běžný beton a s nimiž je spjata velká spousta příjemných vlastností.

K vyhledávaným a dlouhodobě prověřeným patří výrobek CEMEX AnhyLevel. Ten je spojen s velice rychlou a jednoduchou aplikovatelností. Zároveň odpadá hromada pracných úkonů kolem, jež bylo zapotřebí zajistit při realizaci klasických podlah.

Anhydritové podlahy v Šumperku mají tak pouze jediný výsledek. Rovná plocha pro nášlapnou vrstvu vhodná do bytových, komerčních a dokonce i průmyslových objektů.

Výhody anhydritové podlahy AnhyLevel

Patříte-li k milovníkům podlahového vytápění, pak je CEMEX AnhyLevel tou správnou volbou. Přesvědčí vás o tom jeho tepelná vodivost a příjemná akumulace tepla. Tyto parametry dosahují hranice až 1,8 W/mK, což se pozitivně promítá do celkově vyšší účinnosti.

Kvalitní anhydritové podlahy v Šumperku se nikterak nedeformují a pyšní se vysokou pevností. Zapomenout můžete na jakékoliv nebezpečné praskání, smršťování nebo roztahování samonivelačního podlahového potěru - odpadají dilatace. To vše v kombinaci s menší tloušťkou, tudíž i nenáročným váhovým zatížením a bez nutnosti jakéhokoliv vyztužování.

Použití anhydritových podlah

Velká spousta kladů se týká nejenom uvedených parametrů anhydritové podlahy v Šumperku, ale také samotného zacházení s tímto potěrovým materiálem.

Vyzdvihnout je třeba rychlost zrání a realizace. Po podlaze se lze procházet již do 24 hodin a do několika dnů ji lze plně zatížit. Navíc je aplikování směsi velice snadné, čisté a bezprašné.

Samonivelační schopnost se stará o to, že bude dosaženo maximální roviny, což přispívá k následné pokládce podlahové krytiny.

CEMEX AnhyLevel je možné vylévat pod nejrůznější materiály.

  • Plovoucí podlahy
  • Dlažbu
  • Vinylové podlahy
  • Parkety
  • Koberce a další

Cementový potěr CemLevel

V rámci prověřené kvality CEMEX se však nemusíte spoléhat pouze na litý potěr AnhyLevel, ale i na cementový potěr, jehož vlastnosti hovoří sami za sebe.

Výrobek CemLevel má obdobné technologické výhody, jako anhydrit. Jeho aplikování je vhodné i ve vlhčím prostředí, než je běžné a zároveň se vyznačuje vynikajícími akustickými parametry po vytvrdnutí. I zde se výsledek práce odvíjí od dlouho prověřeného složení směsi, která neobsahuje žádné negativní příměsi a je vhodná pod jakýkoliv typ podlahové krytiny.

Pokud chcete podlahu na celý život, pak investujte do cementového potěru nebo volte anhydritové podlahy v Šumperku, jež vám budou realizovány pod taktovkou zkušených odborníků a s maximální pečlivostí.