Rekonstrukce Zábřeh na Moravě

Dne 12. 5.2016 mi napsala Slečna (vnučka)
Měli bychom zájem o zpracování nezávazné cenové nabídky na kompletní rekonstrukci bytového jádra (nová koupelna, kuchyň, interiérové dveře a vestavěné skříně v chodbě….)
Jedná se o byt 2+1 v Zábřehu. Je to byt naší babičky, žije s ní dcera, která je v invalidním důchodu, babička má přes 80 let a rádi bychom jim zařídili kompletní rekonstrukci, tak, aby to pro ně bylo co nejméně stresující…
ideálně, kdyby bylo možné rekonstrukci zrealizovat během léta, bylo by reálné stihnout to během měsíce? (podobně, jako jste měli fotky z proběhlé rekonstrukce bytu v ŠPK, která rovněž trvala cca měsíc)

Dne 12. 5. 2016 moje odpověď
Dobrý den,
Každá rekonstrukce je specifická a trvá cca 1měsíc příprava a poté 1měsíc realizace.
Vždy je nejlepší se domluvit a zajed se podívat na daný byt a vyslyšet přání zákazníka. Poté vždy dělám cenovou kalkulaci na materiály, které podle mého uvážení jsou nejlepší pro danou rekonstrukci bytu. Tato cenová nabídka je vždy vyšší a proto je dobré se ji nezaleknout a pracovat s touto nabídkou s Vámi dál, kdy se může zvolit jiný materiál (levnější, a nebo kvalitnější). U předešlé rekonstrukce, kterou jste zmínila jsme cenovou kalkulaci předělávali 8x.

Dne 20. 5. 2016 prohlídka
Tento den jsme navštívili stávající byt. Na prohlídce jsem se potkal s babičkou a dcerou, pro kterou jsme rekonstrukci prováděli, jejím synem, snachou a vnučkou s manželem. Probrali jsme, co se v daném bytě bude realizovat. Jaké mají představy ohledně funkčnosti. Nejdůležitějším požadavkem bylo udělat byt bezbariérově a tak, aby prostorově vyhovoval pro invalidu.

Dne 5. 6. 2016 kalkulace + 3D návrhy
Byly zaslány 3D návrhy a kalkulace, která byla samozřejmě v průběhu upravována dle přání a výběru materiálu.

Dne 16. 6. 2016 přišla odpověď
Dobrý den pane Lána,
K návrhu – budou ještě menší úpravy, ale máme odsouhlaseno v Zábřehu, takže prosím o domluvení osobní schůzky a dořešení zakázky se začátkem prací rekonstrukce 1. 8. 2016.
Děkuji

Dne 29. 6. 2016 Zálohová faktura
Složení zálohové faktury a následné objednávání materiálu na zakázku. Objednání dveří, nábytku na míru, sanity, podlah, vstupních dveří, tak aby vše bylo před rekonstrukcí připraveno a vše probíhalo dle harmonogramu.

Od 1. 8. 2016 – Do 1. 9. 2016
Tento den byly předány klíčky od bytu a začala rekonstrukce. Před každou rekonstrukcí se píše harmonogram tak, aby vše utíkalo. Ale jak to bývá, vždy se najdou komplikace, které harmonogram naruší. Ale každá věc má řešení a vždy se dá vše zvládnout.

Dne 1. 9. 2016 18:00 Slavnostní předání
Vždy si říkám pár hodin před předáním, že to nestihneme, ale díky lidem v týmu a pomoci se vše podařilo.

4. 9. 2016 Návštěva neteře u babičky, která psala prvotní e-mail

Dobrý den,
byli jsme o víkendu v Zábřehu a musím říct, že se vám povedlo z toho bytu opravdu udělat nový krásný moderní prosvětlený byt! Vypadá to moc krásně, barevné sladění… všechno super 
Chtěli jsme se přijet v ten čtvrtek podívat na to předávání, ale bohužel nám to kvůli práci časově nevycházelo, takže jsme tam byli jen ve středu večer… a to se tam ještě pracovalo na 110% to jsme skoro nevěřili, že se byt bude druhý den předávat… ale stihli jste to 
Během víkendu jsme tam babičce stěhovali už nějaké věci zpátky, ať mohou byt začít co nejdřív využívat a vrátit se do nového 
byli jsme opravdu mile překvapení! A určitě vás budeme doporučovat dále 
Přejeme Vám, ať se Vám ve vaší práci daří a máte jen samé spokojené zákazníky, protože ten výsledek co jsme viděli na vlastní oči opravdu stojí za to! 
Krásný den.

Poděkování od Snachy
Děkujeme ještě jednou vám všem, kteří jste se podíleli na krásné změně bydlení, ikdyž s termínem předání to bylo opravdu o prsa, ale podařilo se snad splnit to, co si přála babička.(Jak se staví sen).
Poděkování patří i mým dětem, kteří pomáhali nejen při stěhování a bez jejich pomoci by bylo splnění “snu” náročnější pro mne i manžela.

Shrnutí celé realizace:
Chci poděkovat všem řemeslníkům, kteří se na rekonstrukci podíleli. Zároveň děkuji celé rodině za pomoc při vybírání materiálu a ochotu (pohoštění bylo skvělé). Babička to chtěla v duchu ,,Jak se staví sen´´, tak ani jednou v průběhu nebyla na místě se kouknout, jak daná realizace probíhá a myslím, že to splnilo její očekávání.

Všechny práce:
Bourání a vyzdění jádra, nové elektrorozvody, nové rozvody vody, vyrovnání podlahy, koberce, Vinyl FORBO, dveře GERBRICH, vstupní bezpečnostní dveře HT DVEŘE, vestavěné skříně na míru, kuchyňská linka na míru, sanita, malování, spotřebiče Blomberg.

Děkuji Michal Lána a Martin Víra – BYT&BYT s.r.o

Typ objektu: Byt

Lokalita: Zábřeh na Moravě